MÖBLER / Bord / Soffbord 12189041
*
nr 1218 9041
Soffbord
Teak, France & son, med låda. Längd: 75, djup: 51 cm, höjd: 54 cm
Kondition: slitage
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2018
kl 20:04:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 08:49:26
1
Vinnande bud
19/11 18:55:56
2
800 kr
19/11 18:55:56
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
19 nov
Retro (50/60-tal)
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål av formgivare som Hertha Bengtson, Anna Castelli Ferrieri, Yngve Ekström, Hans-Agne Jakobsson, Lisa L ...
Läs mer om Retro (50/60-tal)
- Läs mer...
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Roland Svensson 1910-2003
Roland Svensson, eg Gustaf Roland Svensson, var en svensk konstnär och författare kanske främst känd för sina skildringar av årstidernas växlingar i Stockholms skärgård.
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord france & son låda soffbord teak teakmöbler trä
-
5411 Koffert
Unikabox. Längd: 95 cm, djup: 55 cm, höjd: 57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
-
4337 Soffbord
bredd: 160 cm. Djup: 90 cm, höjd: 60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58
-
5415 Soffbord
Butlers tray. Bredd: 120 cm, djup: 88 cm, höjd: 54 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:53
-
5348 Soffbord
glas och metall. Bredd: 152 cm, djup: 85 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55
-
5158 Soffbord
mahogny. Bredd: 130 cm, djup: 70 cm, höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:45
-
5306 Soffbord
med stenskiva. Diameter: 80 cm. Höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:02
*
Soffbord
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro (50/60-tal)
nr 1218 9041
Soffbord
Teak, France & son, med låda. Längd: 75, djup: 51 cm, höjd: 54 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/11 08:49:26 | 1 | Vinnande bud |
19/11 18:55:56 | 2 | 800 kr |
19/11 18:55:56 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
19 nov
Retro (50/60-tal)
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion med fokus pÃ¥ 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremÃ¥l av formgivare som Hertha Bengtson, Anna Castelli Ferrieri, Yngve Ekström, Hans-Agne Jakobsson, Lisa L ...Läs mer om Retro (50/60-tal)
- Läs mer...
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Roland Svensson 1910-2003
Roland Svensson, eg Gustaf Roland Svensson, var en svensk konstnär och författare kanske främst känd för sina skildringar av årstidernas växlingar i Stockholms skärgård.
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Roland Svensson 1910-2003
Roland Svensson, eg Gustaf Roland Svensson, var en svensk konstnär och författare kanske främst känd för sina skildringar av årstidernas växlingar i Stockholms skärgård.
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord france & son låda soffbord teak teakmöbler trä
-
5411 Koffert
Unikabox. Längd: 95 cm, djup: 55 cm, höjd: 57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55 -
4337 Soffbord
bredd: 160 cm. Djup: 90 cm, höjd: 60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58 -
5415 Soffbord
Butlers tray. Bredd: 120 cm, djup: 88 cm, höjd: 54 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:53
-
5348 Soffbord
glas och metall. Bredd: 152 cm, djup: 85 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:55 -
5158 Soffbord
mahogny. Bredd: 130 cm, djup: 70 cm, höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:45 -
5306 Soffbord
med stenskiva. Diameter: 80 cm. Höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:02